VenaSeal Nedir?

VenaSeal Nedir

Variköz damarların tedavisi için kullanılan ve bugüne kadar bulunmuş en yeni yöntemdir. VenaSeal (siyanoakrilat), problemli olan damarı fiziksel bir müdahale ile kapatıp yapıştırmak için kullanılan medikal tutkala verilen addır.

Daha önce "Sapheon Tutkal" olarak bilinen VenaSeal Tutkal, uyluktaki ana safenöz damarı kapatmak için kullanılan güvenli, tıbbi bir tutkaldır.  Damar yapıştırılarak tutturulduktan sonra, sertleştirme işlemi (Sclerosis olarak anılacaktır) gerçekleşecek ve vücut kademe kademe bu süreci absorbe edecektir. Prosedür çok güvenli ve minimal invaziv (Hastanın vücut bütünlüğüne en az zarar vererek yapılan tüm cerrahi müdahaleler) bir girişimdir.

VenaSeal Prosedürü, küçük bir kateter vasıtasıyla çok küçük miktarda VenaSeal Medikal Tutkalın damara enjekte edilmesini içerir. Etkilenen damar kapandıktan sonra, bacakteki kan, diğer sağlıklı damarlarda hareket etmeye başlar. Diğer tedavilerin aksine, VenaSeal, Bölgesel Sinir Bloğu veya yüksek miktarda Anestezi gerektirmez. Ayrıca, ön-prosedür ilaçları yoktur ve hastalar, tedaviden hemen sonra normal faaliyetlerine dönebilirler. Endovenöz Lazer veya Radyofrekans Ablasyon gibi ısıya dayalı prosedürlerin aksine, VenaSeal ile cilt yanıkları veya sinir hasarı riski yoktur. VenaSeal, hemen tedavi sonrası ağrı kesici ilaçlar veya varis çorapları gerektirmez.

Detaylı bilgi için uzmanımıza danışın.