Mevsimlik Çoraplar

Mevsimlik Varis Çorabı

Söz konusu mevsimler olduğu zaman çorap seçimi son derece zorlaşmaktadır. Birçoğu ağırlıklı olarak polyamid olan varis çorapları yazın giyilirken çok sorun olmakta, ayaklarda terlemeden kaynaklı bacaklar son derece rahatsız olmaktadır. Hatta hassas ciltlerde tahrişler meydana gelebilmektedir.

Varis çorabı alırken doğru basıncın seçilmesi önemli olduğundan kullanılan hammaddeler burada çok önemlidir. Birçok farklı marka ve modelin olduğu bu pazarda, birçok firma farklı hammaddeler kullanmaktadır. Bazı firmalar polyamid ve likra kullanırken bazı firmalar doğal kauçuk hatta pamuk kullanmaktadır. Bazı firmalarsa hem pamuklu hem de polyamid ve likra karışımı çorapları üretmektedir. Bazı çoraplarda ise hem polyamid, hem likra hem de pamuk aynı anda bulunmaktadır.

Yazın terletmeyen, kışın da üşütmeyen çoraplar elbette çok önemlidir. Ancak ya basınçlarıyla ilgili ya da özellikleriyle ilgili bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle çorap seçiminde beden ve basınç, seçilecek çorabın özelliğinden (üretim hammaddesi) çok daha önemlidir.

Mevsimlik Varis Çorabı

Diz üstü çoraplarda bacaktan kaymayı engellemek için silikon kullanılmaktadır. Bu silikonlar çorabınızın ayağınızda kalmasını sağlarken kışın sizi rahatsız edebilir. Sürekli hareket halindeyseniz alacağınız çorap diz üstü ise silikonlu olduğundan emin olun. Aksi taktirde ayağınızdan kayıp düşecektir.

Varis çorabı seçerken yazın sizi rahatsız etmeyecek çoraplar seçmeye özen göstermelisiniz. Sadece bu nedenlerden ötürü doktorunuzun sürekli giymenizi önerdiği bu çoraplardan vazgeçmeyin.

Özelliklerine ve hammaddesine bakarak gerekli olan çorabınızı seçin. Yazın giyilmesi en rahat çoraplar %100 pamuklu çoraplardır.

Yaz kış kullanabileceğiniz çoraplar olduğu gibi yaz ayları ve kış ayları için iki farklı çorap da kullanabilirsiniz. Normal şartlarda (Kullanım talimatlarına uyulduğunda) çorabınızın ömrü 4-6 aydır. Bu nedenle kış ayları için ayrı yaz ayları için ayrı bir çorap kullanmayı deneyebilirsiniz.

Böylelikle ayaklarınız her mevsim rahat ederek sağlığına kavuşacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapın