Tedavi Süreci Nasıldır?

VenaSeal Prosedürü Nasıl İşler:

Damarınızı haritalamak için dupleks ultrason kullanılır.  Bundan sonra, alt bacağın küçük bir bölgesine lokal anestezi uygulanır.  İnce bir kateter küçük bir giriş noktasından, genellikle dizin yakınına sokulur.

VenaSeal Tutkal, daha sonra kateter üzerinden özel bir aplikatör kullanılarak damara enjekte edilir. Az miktarda tutkal (0.1 mls) damar uzunluğu boyunca 3 cm boyunca enjekte edilir. Bu işlemden sonra varis çorabına ihtiyaç duyulmaz. Hastalara tedaviden sonraki  süreç için gerekli bütün bilgiler verilir. 

Venaseal Prosedürü

İşlemden hemen sonra yürümeniz için cesaretlendirilirsiniz. Normal günlük aktiviteleriniz hemen başlayabilir - spor salonunda yapılan egzersizlerden, ağır çalışmalardan bir süre kaçınmanız gerekmektedir.

Uylukta hafif bir ağrı oluşabilir. Genellikle bu birkaç günden birkaç haftaya kadar ortaya çıkabilir ve bu endişe edilmesi gereken bir ağrı değildir. Reçetesiz satılan ağrı kesiciler (Doktorunuzla konuşup onay aldıktan sonra) bu süreçte kullanılabilir.

Hastalar genellikle bu işlemin acı verici olup olmadığını sorarlar, yanıt Hayır! Lokal anestezi dışında herhangi bir işleme gerek duyulmamaktadır. Bu aşamadan sonra, hastalar herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissetmeyecektir.

Bilgi için uzman doktorumuza danışın.

Sapheon