En İyi Varis Çorabı Hangisi

Sizce en iyi markalar?

Varis Kremi ve Jeller

26-05-2017
ile variscorabi.com admin

Bir çok insan, sağlıkla ilgili semptomlarda ya da endişelerinde bu sorunlarını çözmek için doğal yolları ya da tıbbi çareleri tercih etmektedirler. Baş ağrısı, soğuk algınlığı, iltihaplanma, kas ağrıları ve hatta varikoz damarlarının (Varis) tedavisinde farklı yöntemler tercih edebilirler.

Son 10 yılda, araştırmalar ve teknoloji, varisli damar, lenfatik sistem ve venöz yetmezlik konusunda uzmanlara sorunun çözümü için, son derece faydalı olmuştur. Bu araştırmalar ve teknoloji sayesinde uzmanlar sorunun kaynağına inip onu çözmek için epey bir ilerleme kaydettiler. 
 
Bazı tedavi seçeneklerinin, sorunu tamamen ortadan kaldırmadan belirtileri hafifleten iyileştirici çözümler sunduğunu keşfettiler. 
 
Son zamanlarda ülkemizde ve dünyada birçok web sitesi, konuya ilişkin video, doğal sağlık mağazası ve hatta bazı doktorlar damar hastalıklarının önlenmesi için jel veya krem gibi ürünlerle bir tür çözüm önerileri sunmaktadır, ancak damar hastalığı ciddiye alınması gereken gerçek bir hastalıktır ve sadece kozmetik bir endişe değildir. Tek kaygınız görüntü olmamalıdır.
 
At kestanesi özü ve bunun gibi takviyeler, kremler ve jeller cilde sadece hidrasyon (sıvı desteği) ve sıkılaştırma sağlarlar. Varisli damarları tedavi etmezler. Bir kere varisli bir damarınız oluşmuşsa artık varisli bir damarınız var demektir. 
 
Damar hastalıkları kalıtsaldır ve 50 yaş altındaki insanların dörtte birinde ve 50 yaş üstündeki insanların yarısında bu hastalık bulunur. Damar hastalıkları hem kadınlarda hem de erkeklerde görünebilir. Damar bozuklukları damar duvarlarının yapısal bütünlüğüne zarar veren gebelik ya da sporla ilgili yaralanmalar gibi bir dizi nedenden dolayı ortaya çıkabilir. 
 
Damar duvarlarında başlayan bu hasar zaman içinde ilerleyecek ve tedavi edilmezse önemli ölçüde yoğunlaşacaktır. Başka bir deyişle bu hasar bir kez oluştuysa artık dönüşü yoktur.        
 
Şu anda, venöz ve lenfatik uzmanlarının, hasar görmüş damarların kalbe kan pompalaması için gerekli olan mevcut yöntemler dışında doğal yollarla bu işlevi gerçekleştirecek herhangi bir ürün bulamamışlardır.  Bu damar supapları hasar gördükten sonra, onları tedavi etmenin tek yolu, kanı düzgün işleyen damarlara yönlendirmektir. Bu da hasarlı damarları tamamen çıkarmak demektir.
 
Sonuç olarak oluşmuş bir varisin krem ile bir tedavisi yoktur ve hasar görmüş damarların mutlaka bir uzman tarafından incelenerek tanı konulması gerekmektedir. Krem ya da jel ile bu hasarlı damarın onarılması mümkün olmadığı gibi varis çorabı da hasarlı damarı tedavi etmemekte sadece kanın kalbe pompalanmasına yardımcı olmaktadır. Varis çorabı mutlaka doktor önerisi ile alınmalı ve tedaviye yardımcı bir ürün olduğu göz önünde tutulmalıdır.
 
Düşük, hafif basınçlı ya da koruyucu dinlendirici olarak adlandırılan çoraplar ise doktor önerisine gerek duyulmaksızın alınabilir. Bacakları rahatlatıp şişlik oluşmasını önlemeye yardımcı olur.  
 
 
 
 
 
www.variscorabi.com
 
kaynak: http://blog.illinoisveinspecialists.com/do-varicose-vein-creams-really-work-myths-on-varicose-veins

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapın