0850 223 31 12  0533 4938324

En İyi Varis Çorabı Hangisi

Doktorum orta basınçlı varış çorabı kullanmamı önerdi. Ancak diz üstü mu diz altı mi ya da külotlu mu belirtmedi. Öneriniz ne olabilir? Derin venöz sistem trombus veya yetmezlik saptanmamistot. Yüzeyel venoz sistem Vsm lû men çapı uyluk düzeyinde 4.2 mm kruris düzeyinde 3 mm. Vena safına parva lû men çapı 2 mm. Valsalva manevra ile retrogad akim saptanmamistir . Perforan venlerde yetmezlik saptanmamistir variköz paket saptanmamistir. Sonuç sağ alt ekstremite derin ve yüzeyel venoz sistemde yetmezlik veya tromboz lehine bulgu saptanmadi.

Soran: Anonim | 04-12-2017, 13:46 | 1 Yanıt

Merhaba ben 2 yıl önce bacagımda bi damaların belirginleşmesi şikayetiyle doktora gittim gerekli testlerden sonra çok sıkıntılı bi durum olmadığını ama ilerde damarlarımın genişlemeye çok musait oldugu için orta başınç diz üstü varis çorabı giymemi söyledi. 6 ay kadar kullandıktan sonra bıraktım. son günlerde bacağımdakı damarlar kalınlaştı ve cok belli olmaya başladı. pantolondan belli oldugu için düz üstü varis çorabı giyemiyorum. En azından diz altı giysem faydası olur mu ? diz altı giydigimde diz üstündeki genişleyen damarlara herhangi bi olumsuzluk yaratır mı ? Ayrıca hafif diz ağrılarım da olmaya başladı sebebi varis olabilir mi cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Soran: Rabia Önal | 28-11-2017, 14:01 | 1 Yanıt

hocam iyi günler ben varis şikayetiyle iki doktora göründüm. Birinci doktorum bana hafif sertlikte külotlu çorap kullanmamı söylemişti ancak ikinci gittiğim doktor ise hafif dizüstü çorap tavsiye etti. Benim de kafam karıştı bir erkek olarak külotlu varis çorabı giymenin beni rahatsız edeceğini düşünüyorum. Acaba külotlu çorap değilde dizüstü giysem yeterli olur mu ? bu kararsızlık yüzünden hala çorap alamadım sizin de görüşünüzü almak istedim ultrason sonuçlarını size gönderiyorum hocam görüşünüzü merakla bekliyorum. Allah razı olsun

Soran: Anonim | 27-11-2017, 09:57 | 1 Yanıt

iyi günler hocam her iki bacağımda ağrı şikayetiyle doktora gittim ve ultrason ile bakılarak varis olduğu söylendi. Öğretmen olduğum için sürekli ayaktayım. Doktorum bana çorap almamı söyledi ama ayrıntılı bilgi vermedi ben size tam sonucu fotoğraf olarak gönderiyorum inceleyerek bana bir çorap tavsiyesinde bulunursanız sitenizden alacağım. Teşekkürler şimdiden

Soran: Anonim | 08-11-2017, 09:33 | 1 Yanıt

Eşimin rahatsızlığı rahatsız ayak sendromu , yüksek tansiyon, koah hastalığı ve sağ ayaktan başlayıp belli zamanlarda atak yapan GUT hastalığı da var maalesef … sağ ayağına tam basamadığı için (ağrısından dolayı) hafif aksak yürümekte… Koah hastası olduğu için soğuk havalarda ayak parmaklarında ve ellinde morarmalar oluyor. Gördüğünüz gibi yok yok eşimde … yaşı 71 ..Bu rahatsızlıklarla ilgili hangi çorabı ve eldiveni alacağımız konusunda sizden bilgi rica ediyorum

Soran: Anonim | 06-11-2017, 13:56 | 1 Yanıt

merhaba
yaklaşık olarak 9 yıldır dvt hastasıyım genetik yatkınlık (protein c eksikliği ve faktör 5 mutasyonu heterezigot) ana toplar damar ve sağ bacak tamamıyla tıkalı bunun cerrahilik bir tedavi yöntemi varmıdır acaba

Soran: doğan akkaş | 01-11-2017, 11:44 | 1 Yanıt

Biteral alt ekstremite venöz sistem renkli dobler çektirdim.varis çorabı almam gerekiyor.
her iki ana femoral (AFV) Femoral(FV)DERİN FEMORAL(DFV),VSM ,VSP popliteal (pv) ve krural dern ven lümenleri açık olarak izlenmiştiir.Agugmentasyon ve kompresyon testlerine yanıt pozitiftir.Trombüs formasyonnu gözlenmemiştir.Valvasa manevrasında:
Sol ana femoral vende1.28 sn,sağ ana femoral vende 1.66 sn reflü akımlar izlenmiştir.(venöz yetmezlik)
sol SF genişlik 6.5 mm,sağ SF genişlik 8.5 mm'dir.
Değerlendirme yaparsanız çok sevinirim. Özellikle yaz aylarında çok ayaklarım şişiyor.Dayanılmaz hal alıyor.kış aylarındada çok şişiyor.
Ayaklarımda uyuşma da oluyor.odun gibi hissediyorum.Bacakarımda bazen kaşınmada oluyor.
Değerlendirseniz ve ne tür varis çorabı giymem gerekiyor.Çok teşekkürler.

Soran: Anonim | 09-10-2017, 14:58 | 1 Yanıt

Mesleğimden dolayı gün içerisinde uzun süre ayakta kalıyorum buda ayaklarımda ağrı yapıyor varis olduğunuda söyledi doktorlar ancak sorum şu olacak varis çorabı olarak ne önerirsiniz ne yönde faydası olur varis çorabı terleme yapar mı ayakta vs.

Soran: Anonim | 27-09-2017, 14:22 | 1 Yanıt

Ben sağ bacağımdan yapıştırma yöntemiyle ameliyat oldum.Bacağımda ağrı ve başka bir şekilde rahatsızlık yoktu.Doktor devamlı varis çorabı kullanmamı tavsiye etti.Kaliteli varis çorabı seçmem hususunda yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Soran: Anonim | 27-09-2017, 14:20 | 1 Yanıt

Doktor muayenesinde yüzeysel damarlarda grade-1 reflü çıktı. Her iki bacaktada var. Benim şikayetim damarlar ile değil. Ben meslek icabı oturarak çalışıyorum ve özellikle ayak bileklerimden şişme ve ağrı oluşuyor. Bu ağrılar bazen dizlere kadar çıkıyor. Akşam eve gidipte ayaklarımı havaya kaldırarak 30dk uzanınca oldukça rahatlıyor. İki farklı doktora muayene oldum ve farklı çözümler önerildi. Birisi farklı bir ilaç ve dizüstü hafif basınçlı çorap önerdi. Öteki doktorda bambaşka bir ilaç ve orta basınçlı dizaltı çorap önerdi. Açıkcası ben arada kaldım. Çorap konusunda sizin fikirlerinizi alabilir miyim?
Teşekkürler.

Soran: Anonim | 02-08-2017, 18:43 | 1 Yanıt
Yüklüyor...