0216 802 20 89  0533 4938324

En İyi Varis Çorabı Hangisi

merhaba benim bielklerde ve ayaklarımda varis var ve diz üstü diz altı arasında kararsız kaldım birde başlangıç seviyesinde varislerim yüksek basınç kesermi yoksa fazla mı olur etkisii merak edıyorum iyi akşamlar...

Soran: Anonim | 28-05-2018, 10:29 | 1 Yanıt

Merhaba,

sol ayagın bilek kısmında damarlarda kırmızı belirgilikler oluşmaya başladı.
saglık ocagında aile hekimimize danıştığımızda Varis başlangıcı olduğunu, varis çorabı giymem gerektiğini söyledi.

doğru varsi çorabının seçmek için nasıl bir yol izlemeliyim.

Soran: Anonim | 27-04-2018, 22:40 | 0 Yanıt

benim sorunum 20 yıl öncesi sol bacağımda filibit rahatsızlığı geçirdim tedavi gördüm o dönem şimdi 5.6.yıldır şikayetlerim artmaya başladı kuronik ven öz yetmezlik dendi yani sol bacağımda kasığa doğru yüde.50 .yüde.70 tıkanma var ve kaçak varmış doktorum ömür boyu çorap giymemi önerdi amaliyatımın risk taşıdığını söyledi şimdi tekrardan çorap almak istiyorum sizin öneriniz ne olu

Soran: Emine karamusa | 21-04-2018, 12:27 | 0 Yanıt

Kullandığım varis çorabının bitiş noktası lastiği aşırı derece iz yapacak şekilde diz altından kesiyor . Çorabın kalitesizliği mi yoksa benim yanlış kullanmam dan mı kaynaklanıyor acaba . Lastik kısmı çok sıkıyor . Doğru birşey mi?

Soran: Ayşe Kaya | 14-03-2018, 16:02 | 1 Yanıt

Merhabalar , beynim bacaklarımda ufak ufak damar belirginleşmezlerdi var derdim çok saydam.ailemde babaannem ve halamdaçok fazla varis var neredeyse bacakları gözükmüyor ve bu beyni çok korkutuyor .24 yaşındayım spor yapmıyorum ve bu varis için şimdiden çorap gütsem faydası olur mu. ? Acaba başka ne yapabilirim kahveye falan mı azaltsam ? Bide yüzümde aşırı kılcal damarlanma var yüz derdimde çok ince buda genetik sanırım onları lazerle yaktıracak çünkü bi kere oluştular . Lütfen bana yardım edin

Soran: Anonim | 26-02-2018, 16:09 | 1 Yanıt

Eylülde Dvt teşhisi kondu sol bacak kasığa kadar pıhtı var denildi varis çorabı başladım orta basınç kilotlu. Şuan tedavim devam ediyo damarlar hala tam açık değil. Çorabımı yenilemek istiyorum diz altı yeterli olur mu hangi çorabı tavsiye edersiniz anti emboli çoraplarının basınçları yeterli olmaz sanırım düşük olduğu için. ilginiz için teşekkürler.

Soran: Anonim | 24-01-2018, 11:55 | 1 Yanıt

Ben ameliyat oldum kilom 85 90 boyum 175 bacak ölçülerime göre class 2 varis çorabı aldım bacagimi olctuler 2 numara olur dediler bende aldım ama çok sıkıyor ne yapabilirim hocam

Soran: ali gullupinar | 22-01-2018, 10:52 | 1 Yanıt

Merhaba, ben Manuel araba kullanarak haftanın 6 günü günde ortalama 9 saat çalışıyorum. Debriyaj kaynaklı sol dizimde şişme ve ağrı oluşuyordu. Ağrılar arttığında, ortapedi ve fizik tedavi doktorlarına göründüm, film ve emar lar çekildi. Sadece patellar tendinit teşhisi konuldu ve ayak kaslarımı güçlendirmek için egzersizler verildi. Yaklaşık bir aydır onları yapıyorum. Son gittiğim fizik tedavi doktoru emarda bir sorun görmeyince beni kalp damar bölümüne sevk etti. Renksiz dopler çekildi. Sonucu : bilateral solda daha belirgin derin venöz sistem yetmezliği teşhisi kondu. Doktorum orta basınç ta külotlu varis çorabı giymemi istedi ve doxium 1000mg yazdı.

Bir kaç sorum olacak , varis çorabını 1,5 haftadır giyiyorum, dizimde ki ağrıyı azalttı. Ancak 5 gün önce aynı araba kullandığım işe geri döndüm boyum 170cm. 1. Si çorabın boyu uzun geliyor ve bazı yerlerde katlanma ve potluk yapıyor, yaptığı yer kesiyor, fazlalığı genelde bilek kısmında katılıyorum. Dün mesai sonrası akşam 10da bir kafede otururken ayağımın düzlük yerinde sanki damar damar üstüne binmiş gibi ağrı yaşadım, beni zorladı, bu durum bilek kısmında katlama dan mı kaynaklanır?, varis çorabı boyu kısaltılması için terzi de kesilirmi? Doktorum külotlu diye belirtmesine rağmen külotsuz çorap mı almalıyım? Bu çorapların boyuma göre olanları var mıdır? Böyle uzun gelen ve katlama yerleri oluşan çorapları giymenin ne gibi olumsuz sonuçları vardır?

Soran: Anonim | 22-01-2018, 10:49 | 0 Yanıt

Doktorum orta basınçlı varış çorabı kullanmamı önerdi. Ancak diz üstü mu diz altı mi ya da külotlu mu belirtmedi. Öneriniz ne olabilir? Derin venöz sistem trombus veya yetmezlik saptanmamistot. Yüzeyel venoz sistem Vsm lû men çapı uyluk düzeyinde 4.2 mm kruris düzeyinde 3 mm. Vena safına parva lû men çapı 2 mm. Valsalva manevra ile retrogad akim saptanmamistir . Perforan venlerde yetmezlik saptanmamistir variköz paket saptanmamistir. Sonuç sağ alt ekstremite derin ve yüzeyel venoz sistemde yetmezlik veya tromboz lehine bulgu saptanmadi.

Soran: Anonim | 04-12-2017, 13:46 | 1 Yanıt

Merhaba ben 2 yıl önce bacagımda bi damaların belirginleşmesi şikayetiyle doktora gittim gerekli testlerden sonra çok sıkıntılı bi durum olmadığını ama ilerde damarlarımın genişlemeye çok musait oldugu için orta başınç diz üstü varis çorabı giymemi söyledi. 6 ay kadar kullandıktan sonra bıraktım. son günlerde bacağımdakı damarlar kalınlaştı ve cok belli olmaya başladı. pantolondan belli oldugu için düz üstü varis çorabı giyemiyorum. En azından diz altı giysem faydası olur mu ? diz altı giydigimde diz üstündeki genişleyen damarlara herhangi bi olumsuzluk yaratır mı ? Ayrıca hafif diz ağrılarım da olmaya başladı sebebi varis olabilir mi cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Soran: Rabia Önal | 28-11-2017, 14:01 | 1 Yanıt
Yüklüyor...